پرتال جامع اقتصاد ایران و جهان

نابینفو ” پایگاه خبری تحلیلی گروه رسانه اقتصادی “تجارت الکترونیک آنا” است. مجموعه ای که سعی دارد بهترین تحلیل های روز اقتصاد ایران و جهان را گلچین و برای اطلاع علاقمندان منتشر نماید. از اقتصاد سیاسی تا تحلیل فراز و فرود بازارهای مختلف و رصد گوشه گوشه اقتصاد ایران را در این پایگاه خبری تحلیلی جستجو کنید.

اقتصاد بازار اقتصادی است که در آن هیچ مانع قانونی وجود ندارد. در مورد اینکه قیمت‌ها تا چه مقدار و در چه جهتی می‌توانند حرکت کنند؛ حقوق مالکیت خصوصی در آن از امنیت برخوردار است؛ افراد در آن تا درجه زیادی آزادند تا هم درآمدهای خود را آنچنان که شخصاً انتخاب می‌کنند کسب کنند و هم درآمدهای خود را آنچنان که شخصاً انتخاب می‌کنند خرج کنند.

اقتصاد بازار، به دو هدف مهم به صورت همزمان دست می‌یابد اولاً اقتصاد بازار سبب می‌شود که افرادی که نفع شخصی خود را دنبال می‌کنند، از طریق خدمت کردن به منافع دیگران، خودشان از لحاظ اقتصادی پیشرفت کنند. حریص‌ترین تاجر نیز تنها از طریقی می‌تواند سود کسب کند که معاملاتی را به مصرف‌کنندگان پیشنهاد کند که برای مصرف‌کنندگان ارزشمند و قابل قبول باشد. به طور مشابه حریص‌ترین مصرف‌کننده نیز تنها در صورتی می‌تواند آنچه می‌خواهد به دست آورد که به عرضه‌کنندگان مقادیری را پرداخت کند که برای عرضه‌کنندگان جذاب و قابل قبول باشد.

مهمترین عناوین نابینفو

طلا، سکه و ارز
مالیات
خودرو
فناوری
بازار کار
بانک ها
بورس
بین الملل
نابینفو
پرتال جامع اقتصاد ایران و جهان